DŹWIĘKI NASZEGO OTOCZENIA – Zagadki obrazkowo-dźwiękowe (z płytą CD w teczce)

Dostępność: Dostępny
Cena: 36,75 zł 36.75
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Autor: Praca zbiorowa - red. Magdalena Sibila
Okładka: teczka
Format:
A4
Ilość stron:
20 zagadek + kieszonki + płyta CD + zeszyt A5
Rok wydania:
2010

Publikacja jest zbiorem zagadek dźwiękowych rozwijających percepcję słuchową, a także poszerzających wiedzę małego dziecka o otaczającym go świecie. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez rodziców do pracy indywidualnej z dzieckiem w domu, przez logopedów w gabinetach  logopedycznym, na zajęciach w placówkach przedszkolnych

W publikacji znajduje się 20 zagadek. Każda składa się ze ścieżki dźwiękowej oraz karty ze zdjęciami. Jedna zagadka to 3 dźwięki.


Na początku zabawy wybieramy jedną zagadkę i rozkładamy pomieszane kartoniki przed dzieckiem. Puszczamy mu odpowiednią ścieżkę dźwiękową. Maluch układa obrazki i wkłada je do kieszonek. Jeśli dziecko prawidłowo rozwiązało zagadkę, po odwróceniu planszy zobaczy obrazek tematycznie związany z zadaniem.


Zagadki dotyczą rzeczy znanych i bliskich dziecku, takich jak czynności higieniczne czy odgłosy z ulicy. Dzięki nim można jednak poszerzać wiedzę małego człowieka. Układając obrazki, dziecko może usłyszeć dźwięki, których do tej pory nie znało, na przykład odgłos pisania na maszynie. Rozwiązywanie zagadek może być także doskonałym wstępem do rozmowy.


Dźwięki naszego otoczenia to pozycja przeznaczona dla najmłodszych dzieci, które dzięki niej nauczą się czegoś nowego, udoskonalą swoje zdolności słuchowe i będą się wspaniale bawić.

W teczce znajduje się płyta CD.

 


Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl