Mozaika w drewnianym pudełku

Dostępność: Dostępny
Cena: 48,50 zł 48.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

MOZAIKA to zabawa edukacyjna przeznaczona dla dzieci i dorosłych od 3 do 100 lat. Rozwija twórcze umiejętności dziecka, ponieważ z klocków Mozaiki można komponować wiele wzorów, zróżnicowanych pod względem ilości, kształtu, koloru klocków i rodzaju figur geometrycznych. Służy doskonaleniu takich cech, jak:

  • koncentracja uwagi,
  • umiejętność analizowania,
  • tworzenie logicznych struktur i kombinacji,
  • rozwijanie wyobraźni przestrzennej

Dlaczego warto korzystać z tego typu pomocy w terapii mowy? U większości osób lewa półkula odpowiada za mowę i jej rozumienie, funkcje językowe (wraz z czytaniem i pisaniem), logikę, myślenie analityczne, prawe pole widzenia, proces rozumowania, stereognozję, czyli zdolność rozpoznania przedmiotów za pomocą dotyku oraz programowanie motoryczne, sprzyja także odczuwaniu emocji pozytywnych i tych bardziej złożonych. Lewa półkula jest bardziej aktywna, gdy człowiek się wypowiada, pisze, liczy w pamięci, rozwiązuje zadania logiczne czy uważnie słucha. Dlatego stymulując rozwój mowy warto sięgać do pomocy stymulujących lewą półkulę mózgu, bo pobudzając właśnie ją, pobudzamy półkulę, w której położone są ośrodki mowy.

 Z czego składa się mozaika?

MOZAIKA to 40 drewnianych klocków, trójkątów i rombów: czerwonych, zielonych, niebieskich, żółtych i pomarańczowych. Do kompletu klocków opracowana została książeczka z serią czterdziestu ośmiu wzorów o wzrastającym stopniu trudności w połączeniu z przemyślaną kombinacją kolorów.

Mozaika jest bardzo starannie wykonana, a praca z nią to czysta przyjemność i frajda. Zmusza do myślenia i naprawdę wciąga!

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl