Obserwujesz i znajdujesz - piktogramy. Alexander

Dostępność: Dostępny
Cena: 17,00 zł 17.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Okładka: twardy karton
Format: 245 x 205 x 45 mm

 

"Obserwujesz i znajdujesz - piktogramy" to gra Wydawnictwa Alexander, która kształtuje koncentrację, spostrzegawczość i uważność.

Celem gry jest odnalezienie wspólnego dla dwóch kart znaku. Na kartach znajduje się po 8 różnych czarno-białych znaków i figur. Karty między sobą mają wspólny znak/figurę, którą należy znaleźć i wskazać palcem na karcie ze stosu kart. Przy każdorazowym "starciu" wygrywa ten gracz, który jako pierwszy wskaże wspólny dla dwóch kart znak. Gdy zdarzy się, jednoczesne wskazanie obrazów, należy kartę przełożyć na koniec stosu kart.

POMYSŁY!!!

Dodatkowym utrudnieniem w grze może być zadanie uzupełniające, które polega na nazwaniu wskazanego przez gracza obrazka/figury, np. "prostokąt z dwiema kropkami", "gwiazdka w kole" itd. Taka wersja gry rozwija zasób słownictwa czynnego, aktywnie używanego przez dziecko. Z tym zadaniem poradzą sobie starsze przedszkolaki.

 

Symbole z gry można wykorzystać również do zabaw opisowo-rysunkowych. Potrzebne będą: kartka, czarny flamaster / ołówek / czarna kredka. Jeden z uczestników losuje kartę z symbolami. Nie pokazując jej pozostałym uczestnikom opisuje symbole, które pozostali mają odtworzyć na swoich kartkach. Opisy powinny być dokładne, aby możliwe było dokładne odtworzenie symboli. Po narysowaniu wszystkich symboli sprawdzamy, któremu z uczestników udało się najdokładniej odwzorować figury. Ten uczestnik otrzymuje punkt. Zadanie wymaga intensywnego myślenia i rozwija umiejętność opisywania, wzbogaca zasób słownictwa. To zadanie spodoba się dzieciom w wieku szkolnym.

 

Gra przeznaczona jest dla dzieci czteroletnich i starszych. Ilość graczy: 2-6.

Zawartość opakowania:

  • 55 tabliczek znaków
  • instrukcja

 

Pomoce dydaktyczne z oznaczone tym znakiem wymagają niewielkiego lub nie wymagają żadnego przygotowania. Zazwyczaj wystarczy je otworzyć, zapoznać się z instrukcją i korzystać.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl