Obserwujesz i znajdujesz - sylaby. Alexander

Dostępność: Dostępny
Cena: 17,00 zł 17.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Okładka: twardy karton
Format: 245 x 205 x 45 mm

 

"Obserwujesz i znajdujesz - sylaby" to gra Wydawnictwa Alexander, która uatrakcyjni etap nauki czytania sylabami.

Na ośmiokątnych kartach znajduje się po 8 różnokolorowych sylab. Karty pomiędzy sobą mają zawsze wspólną sylabę, którą należy znaleźć i odczytać. Celem gry jest odnalezienie wspólnej dla dwóch kart sylaby. W każdej rundzie wygrywa gracz, który jako pierwszy odszuka i przeczyta wspólną dla dwóch kart sylabę. Gdy zdarzy się jednoczesne wypowiedzenie sylab, kartę kładziemy na koniec stosu. Gra przeznaczona jest dla dzieci uczących się czytać sylabami (ok. 7 lat i młodsze, jeśli uczone są metodą sylabową). 

POMYSŁ!!!

Grę można wykorzystać również w pracy z jednym dzieckiem, modyfikując nieco jej zasady. Dziecko losuje ze stosu dwa kartoniki i szuka na nich takich sam sylab. Dziecko ćwiczy w ten sposób percepcję wzrokową na materiale językowym - zadana tego typu często występują w ćwiczeniach dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu.

 

Ilość graczy: 2-6.

Zawartość opakowania:

  • 55 tabliczek sylab
  • instrukcja

 

Pomoce dydaktyczne z oznaczone tym znakiem wymagają niewielkiego lub nie wymagają żadnego przygotowania. Zazwyczaj wystarczy je otworzyć, zapoznać się z instrukcją i korzystać.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl