ODGŁOSY PRZYRODY. Zagadki obrazkowo-dźwiękowe

Dostępność: Dostępny
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Autor: Praca zbiorowa
Okładka: teczka
Format:
A4
Ilość stron:
20 zagadek + kieszonki + płyta CD
Rok wydania:
2012

Publikacja jest zbiorem zagadek dźwiękowych rozwijających percepcję słuchową, a także poszerzających wiedzę małego dziecka o otaczającym go świecie. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez rodziców do pracy indywidualnej z dzieckiem w domu, przez logopedów w gabinetach  logopedycznym, na zajęciach w placówkach przedszkolnych

W publikacji znajduje się 20 zagadek. Każda składa się ze ścieżki dźwiękowej oraz karty ze zdjęciami. Jedna zagadka to 3 dźwięki.


Na początku zabawy wybieramy jedną zagadkę i rozkładamy pomieszane kartoniki przed dzieckiem. Puszczamy mu odpowiednią ścieżkę dźwiękową. Maluch układa obrazki i wkłada je do kieszonek. Jeśli dziecko prawidłowo rozwiązało zagadkę, po odwróceniu planszy zobaczy obrazek tematycznie związany z zadaniem.


Zagadki dotyczą rzeczy znanych i bliskich dziecku, takich jak najczęstsze zjawiska pogodowe czy lubiane przez maluchy zwierzęta. Dzięki nim można jednak poszerzać wiedzę małego człowieka. Układając obrazki, dziecko może na przykład zobaczyć, jak wygląda słowik, a na kolejnym spacerze spróbować poznać jego trele. Rozwiązywanie zagadek może być także doskonałym wstępem do rozmowy.

Odgłosy przyrody to pozycja przeznaczona dla najmłodszych dzieci, które dzięki niej nauczą się czegoś nowego, udoskonalą swoje zdolności słuchowe i będą się wspaniale bawić.

W teczce znajduje się płyta CD.

 


Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl