Dlaczego ryba w stawie pływa? ...czyli zagadki logopedyczne z głoską r

Dostępność: Dostępny
Cena: 38,00 zł 38.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Autor: Dominika Kamińska, Alicja Ślęzak-Stachulak
Okładka:
karton
Format:
290x160x25mm
Rok wydania: 2010

Dzieci uwielbiają zagadki. Ich rozwiązywanie jest doskonałą zabawą, która jednocześnie uczy i wychowuje. Informacja w postaci zagadki nawiązuje do naturalnej potrzeby odkrywania świata przez małe dziecko (...). Mogą świetnie bawić nie tylko w przedszkolu, szkole czy w domu, ale także na spacerze i w podróży.

Wsparciem dla treści i formy zawartych na kartonikach zagadek są ilustracje. Do zilustrowania naszych zagadek zaprosiliśmy Piotra Fąfrowicza, powołując się na słowa Ireny Słońskiej: Ilustracje wprowadzają dziecko w świat sztuki, są jakby elementarzem, który je zapoznaje z podstawowymi składnikami języka plastycznego, oswaja młodą i podatną wyobraźnię ze złożonym obrazem współczesnego widzenia świata. Porównywanie obrazków z rzeczywistością jest znowu pewnego rodzaju zagadką, zwróceniem uwagi na istotne cechy: kształty, kolory, proporcje, charakterystyczne elementy (...).

Proponowany zestaw 48 zagadek jest również fundamentem do tworzenia własnych zagadek. Pamiętać jednak należy, że każde zadanie można doprowadzić do końca tylko wówczas, jeśli nie przerasta ono możliwości wykonawcy. Wszystkie zagadki w tym zestawie zostały sprawdzone przez autorki w grupie dzieci przedszkolnych.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl