GORA - Gesty Obrazujące Ruchy Artykulatorów

Dostępność: Dostępny
Cena: 19,00 zł 19.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Autor: Gabriela Lorens, Aleksandra Karwowska, Izabela Więcek-Poborczyk
Okładka: miękka
Format: 16,5 x 23,5 cm
Ilość stron: 168
Rok wydania: 2017

Opis wydawcy:

GORA - Gesty Obrazujące Ruchy Artykulatorów

Metoda Gestów Obrazujących Ruchy Artykulatorów (GORA) powstała (...) po to, aby wesprzeć terapię logopedyczną dzieci z zaburzoną kinestezją artykulacyjną, jako pomoc w rozwiązaniu problemów w czuciu ułożenia narządów artykulacyjnych. Gesty wizualizują wybrane cechy artykulacyjne głosek, co pozwala małym pacjentom przekładać prosty układ palców i ruchów dłoni na trudne do wykonania ruchy narządów artykulacyjnych.

Ze wstępu

Książka znajdzie bardzo wielu odbiorców wśród logopedów praktyków pracujących głównie z dziećmi, ale także z dorosłymi. Jest ona kierowana również do rodziców (...), aby mogli oni stać się w pełni świadomymi partnerami specjalistów podczas prowadzonej terapii (...). Opanowane (...) gesty będą (...) wykorzystywane w warunkach domowych podczas ćwiczeń utrwalających daną umiejętność. [System] gestów GORA może być także pomocny w nauczaniu obcokrajowców języka polskiego.

Z recenzji dr Danuty Emiluty-Rozya

Uporządkowane i precyzyjnie opisane sposoby wizualizacji ruchów artykulacyjnych mogą pomóc logopedom, a także rodzicom i opiekunom w kształtowaniu prawidłowych wzorców wymowy u osób z zaburzeniami kinestezji artykulacyjnej i/lub kontroli słuchowej. (...) Naturalność, prostota i przejrzystość metody GORA umożliwia jej zastosowanie w pracy z dziećmi i dorosłymi.

Z recenzji prof. UMCS i UWM, dr hab. Jolanty Panasiuk

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl