Paluszek. Zabawka Edukacyjna

Dostępność: Dostępny
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Paluszek - gra ukierunkowana na kształcenie i rozwój zdolności manualnych ( palce obu rąk ) oraz rozwój zmysłów, stymulację i koordynację pracy obu pólkul mózgowych, koordynację ruchowo - wzrokową.

DLA KOGO JEST GRA PALUSZEK ?

Dla dzieci i dorosłych, do domowej rozrywki, w edukacji przedszkolnej i szkolnej, w terapii zaburzeń w sferach percepcji wzrokowej, motorycznej oraz koordynacji wzrokowo - ruchowej.

CEL :

Wzmocnienie koncentracji i uwagi, odbiór sensoryczny, pobudzenie kreatywności, wdrożenie do wysiłku, relaksu.

WYKONANIE :

Czarne pudełko - optymalnej wielkości i takim kształcie, by zmieściło się w dłoni dziecka: dwuczęściowa podstawa z plastiku nietransparentnego z 37 otworami wielkości opuszka palca, transparentna pokrywa montowana z podstawą na zatrzaski do wielokrotnego otwierania i zamykania. W środku 24 plastikowe kulki w 4 kolorach.

PRZYKŁADOWE ZASADY GRY:

- dla 1-2 osób

- grający wybierają jedną kartę z układem kolorowych kulek

- opuszkami palców przekładają kulki w otworach podstawy tak, aby odtworzyć wzór z karty

- można tworzyć własne wzory, a następnie utrwalać je kredkami lub flamastrami na kartach blanko; można także wymieniać się kartami

- na karcie blanko, można przygotować niepełny wzór dla drugiego gracza, który ma go ułożyć i uzupełnić

- gracze losują po 1 karcie, w czasie 1-3 min. dokładnie przyglądają się jej, zapamiętują układ, następnie zakrywają kartę i przystępują do odtworzenia wzoru; wygrywa ten kto pierwszy ułoży prawidłowo wzór

- w zależności od zastosowania można ustalać własne zasady gry; zabawa PALUSZEK inspiruje do samodzielnego opracowywania zasad gier.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl