Uczę się rozumieć innych. MÓWIENIE I MYŚLENIE.

Dostępność: Dostępny
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Autor: Beata Blok, Zofia Brzeska, Małgorzata Marszałek, Katarzyna Radtke-Michalewska
Okładka: miękka
Format: B5
Ilość stron: 89 + 39 stron materiału do kopiowania
Rok wydania: 2013, Wydanie I

Książka "Uczę się rozumieć innych. Mówienie i myślenie." jest jedną z książek z cyklu "Uczę się rozumieć innych". Przeznaczona jest do nauki rozumienia zasad komunikacji międzyludzkiej. Publikacja jest zbiorem fotografii przedstawiających osoby (dorosłych i dzieci) znajdujące się w różnych sytuacjach społecznych i wyrażających różne emocje (radość, smutek, niedowierzanie, zazdrość, współczucie, zaskoczenie). 

Jak korzystać z książki?

Na sąsiednich stronach książki znajduje się:

  • duża fotografia przedstawiająca sytuację społeczną 
  • jej miniatura wraz z pytaniami i zadaniami dla dziecka.

Książkę możemy postawić, jak kalendarz biurkowy, ponieważ jest spiralowana. Pomoc ustawiamy w taki sposób, aby dziecko widziało prezentowaną fotografię, a dorosły, siedząc naprzeciwko dziecka, ma przed sobą pytania i zadania, które zadaje dziecku. W ramach ćwiczeń dzieci przyporządkowują wypowiedzi do osób ze zdjęcia, dobierają lub wymyślają dialogi pasujące do przedstawionych sytuacji, zastanawiają się, o czym mogą myśleć przedstawione osoby. 

Dodatkowym atutem tej pozycji są karty do przeznaczone do skopiowania i wycięcia, zawierające dymki z wypowiedziami lub myślami, które uczeń dopasowuje do wskazanej fotografii.

Książeczka przeznaczona jest do pracy terapeutycznej z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz opóźnionym rozwojem umiejętności społecznych. 

 


Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl